Uluslararası Uyuşmazlıkların Çözümü ve Tahkimi

Legisterra olarak, çok uluslu yapılanmamız ve Kuzey Amerika, Avrupa ve Orta Doğu başta olmak üzere dünyanın farklı lokasyonlarındaki hukuk büroları ile kurmuş olduğumuz iş birlikleri sayesinde müvekkillerimizin en zor, karmaşık ve yüksek değerli uluslararası anlaşmazlıklarını çözme ve alacaklarını tahsil konusunda üst düzeyde bir hizmet sağlamaktayız.

Uyuşmazlıkların çözümü noktasında geliştirmiş olduğumuz yenilikçi stratejilerimizle müvekkillerimizin haklarını en üst düzeyde korumayı amaçlıyoruz. Uluslararası uyuşmazlıkların müvekkiller üzerinde yarattığı mali yükün de farkında olarak mümkün olan en uygun bütçelerle müvekkillerin sonuca ulaşması için çözüm önerileri geliştirmek de uyuşmazlık çözümü stratejimizin temelini oluşturmaktadır.

Legisterra olarak tahkim ve alternatif uyuşmazlıkların çözümü noktasında da özel bir deneyime sahibiz. Tahkim süreçlerine ve tahkim kurallarına hâkim ekibimiz ve uluslarası işbirliklerimiz ile Müvekkillerimizi ICC, ICDR, LCIA gibi dünyanın farklı yerlerindeki tahkim kurulları nezdinde temsil etmekteyiz.

Ayrıca müvekkillerimizin uluslararası uyuşmazlıklarının dava veya alternatif uyuşmazlık çözümü yollarına gerek kalmaksızın uzlaşma ile çözümü için müzakere süreçlerine aktif katılım sağlıyor ve müvekkillerimize uluslararası ticaret kurallarını da gözeterek etkin ve çözüm odaklı bir hukuki danışmanlık hizmeti sunuyoruz.